Každý svým způsobem touží po svém vlastním soukromí. Díky tomu pokud jsou přirozeně možnosti, tak lidé staví a budují svoje rodinná hnízdečka. Dokonce i díky modernímu způsobu stavebního materiálu, tak jde všechno mnohem snadněji a rychleji. Také se jedná o produkty, které nijak stavbu nezatěžují a skutečně svým způsobem i jí budou do budoucnosti prospěšné. Týká se to především rozvodů teplé a studené vody, případně topení a také rozvodů vzduchu, tudíž klimatizace. Poslední dobou jsou totiž nahrazovány kovové rozvody, které přirozeně za určitou dobu působení, začaly zarůstat a tím znehodnocovaly nejen přívod, ale docházelo k jejich poškození. Na jejich místo nastupuje úplně jiný a nový systém PPR materiálu, který se stal velmi oblíbenou součástí staveb.

propojovací systémy z kovu

PPR je v podstatě revoluční materiál

Zkratka PPR je složena z anglických slov Polypropylene Random Copolymer, což již naznačuje použitý materiál, kterým je polypropylén. Jedná se o vysoce kvalitní surovinu, která zajišťuje hygienickou nezávadnost, konkrétně vody, dále vysokou chemickou odolnost a přirozeně i dlouhou životnost rozvodu vody v plastu. Výhod je zde poměrně více. Například trubky nezarůstají, nenastává koroze a celkově manipulace je s nimi velmi snadná. Navíc je skutečně prokázané, že je minimální pokles užitné hodnoty rozvodů. V nabídce nejsou jen rovné trubky, ale i různé propojení. Například T-kus 90 stupňůp PPR https://www.chlorito.cz/t-kus-90-stupnu-ppr zaručí dokonalé odbočení podle uvedených projektových dokumentací. Přirozeně to není jediný propojovací článek, na výběr je podstatně více produktů.

díky kolenům se dají trubky zatočit – jak jsou zapojené

Pevný spoj, kterého není třeba se obávat

Abychom mohli zajistit bezpečný průchod vody a to bez úniku, je třeba dobře všechny PPR díly projit. K tomu slouží svařovací pistole, která se nechá nažhavit do určitého stupně, poté se roztaví trubka a následně se k ní přiloží například toto koleno a stlačí se. Netrvá dlouho a plast se pevně spojí. Po úplné montáži je nutné provést tlakovou zkoušku, která prověří používání systému. Tento systém je skutečně velmi výhodný a dá se uplatnit všude, kde je třeba provést nějaké propojení nebo zajistit určitou cirkulaci. Životnost PPR materiálu je dlouhá a odolná.