Nalézají se na severovýchodě Valašska, části Slezska, v jižním Polsku, na severním Slovensku klem Oravy a v západní části Ukrajiny. Svou rozlohu1160 km^2 je největší chráněná krajinná oblast v České republice. 
Nachází se zde sedm národních přírodních rezervací, 24 přírodních památek a 26 prírodních rezervací.socha boha Radegasta.jpg
Žije zde i mnoho chráněných zvířat, které dříve člověk v naší přírodě skoro vyhubil jako je vlk obecný, medvěd hnědý, čolek nebo puštík bělavý. Svůj domoz zde našel i rys ostrovid, vydra říční, čáp černý, tetřev i zmije.
Na celém uzemí Beskyd najdete stovky stezek a cyklotras. Jsou zde také výborné lyžařské podmínky.  K nejvýznamějším místům patří Lysá Hora, nejvyšší vrchol Beskyd 1323mnm, Radoštˇ, radegast , Pustevny a mnoho dalších.
V Beskydech je krásná město Rožnov pod radhoštěm, které je proslulé svým Valašským muzeem v přírodě. Je největší svého druhu v české republice. Je rozdělené na tři okruhy. Mlýnská dolina, Valašská dědina a asni nejznámější Dřevěné městečko. Můžete zde navštívit různé akce jako Starodávný jarmark, pohádková noc ve Valašské dědině a mnoho dalších.
Za návštěvu určitě stojí Pustevny, které patří mezi nejnavštěvovanější místo Beskyd. Jsou proslulé svou architekturou, například Jurkovičova chata, a dalekým výhledem. V zimě se zde pořádá festival ledových soch a vznikla zde v roce 1940 první sedačková lanovka v Evropě. Dále je zde socha slovanského boha pohanů Radegasta, která měří 320 centimetrů a váží 1,4 tuny. Vytvořil ji v roce 1930 akademický sochař Albín Polášek.architekruta Pusteven.jpg
Dále zde můžete navštívit technické muzeum Tatra Kopřivnice, které nabízí 60 modelů aut a dodávek ze všech etap výroby. Dsoučástí tohoto muzea je i expozice Dany a Emila Zátopkových.
K návštěvě vás bude lákat i Rozhledna Velký Javorník s výškou 25,915m a dvěma vyhlídkovými plošinami. Z nich uvidíte za dobrého počasí až na Malou a velkou Fatru,Roháče a Jeseníky.
V Beskydech můžete ještě navštívit město Štramberk, kde se vyrábí Štramberské uši, hrad Hukvaldy, rodinný dům Sigmunda Freuda v Příboře, Frýdecký zámek, krásné město Nový Jičín a mnoho dalšího.