Životní podmínky se v průběhu lidského života velice často mění. A ne vždy zrovna k lepšímu. A tak se stává, že se člověk ocitne i v tíživé finanční situaci. Pokud je tato krátkodobá, dá se to často nějak zvládnout s pomocí pomyslného utaženého opasku, ovšem když je dotyčný na dně po delší dobu, to už je jiná. Platit přinejmenším ty nejzákladnější životní potřeby totiž každý musí. A když není kde brát, přijde nejednou vhod půjčka.
Ovšem je smutnou pravdou, že ne vždy a ne všude takovému jedinci půjčí. Každá finanční instituce má totiž svá vlastní kritéria, podle nichž posuzuje žadatelovu důvěryhodnost a schopnost vše v pořádku vrátit, a pokud někdo tyto podmínky nedokáže splnit, mívá smůlu.
mnoho mincí
Když má dotyčný nízké příjmy a velké dluhy, když jeho pověst kazí dejme tomu záznam v registrech dlužníků, exekuce a podobně, dají od něj mnozí ruce pryč. A jedinou možností, jež takovému chudákovi nakonec zbyde, mohou být nebankovní hypotéky.
Proč zrovna tyto?
Jednoduše se dá říci, že je tomu tak proto, že zde není třeba složitě prokazovat své dostatečně vysoké příjmy, solventnost, čistý štít a podobně. Tento typ půjček cílí právě naopak především na ty, kdo se v tomto ohledu nejeví být dokonalými.
Zde se totiž nezbytně ručí za poskytnutou půjčku žadatelovou nemovitostí, případně nemovitostí někoho, kdo se je za něj ochoten zaručit. A díky této záruce se dá mnohý další nedostatek tolerovat. Stačí i nízké příjmy, postačující ke splácení, a lze se dohodnout na takových podmínkách, jež uspokojí obě strany.
polské bankovky
Žadatel si tak jednoduše zažádá, doloží bez zbytečného papírování vše nejdůležitější, podepíše smlouvu a pomalu rychlostí blesku má na svém kontě až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti.
A takto půjčené prostředky lze splácet jeden rok stejně jako třeba i třicet let po akceptovatelných splátkách, případně lze vše splatit bez postihu i předčasně, úroky jsou tu příznivé, netřeba se bát ani poplatků předem, ani nějakých těch ve smlouvě ukrytých háčků.
A ruku na srdce – kde člověku nabídnou v nouzi nejvyšší něco lepšího?