Je už známá věc, že držet pouze dietu proto, abyste shodili nadbytečné kilogramy, už dávno nestačí. Co se stane, když začnete držet, byť dnes již tak známou například ketogenní či proteinovou dietu?

Je vysoce proteinová dieta vhodná a přináší tělu zisk?

Pakliže ji dodržujete tak, jak máte, skutečně dochází k rychlému hubnutí, aniž byste museli hodiny trávit v tělocvičně nebo v posilovně. Nemusíte cvičit, běhat, trápit se nadměrným zvýšeným pohybem. Ostatně, pokud trpíte nadváhou, ono se běhání ani nadměrný pohyb moc nedoporučuje, protože vaše klouby už tak trpí zátěží způsobenou nadváhou. Natož, když klouby zatížíte běháním! Dostávají nezdravě zabrat klouby i vaše srdce a dýchací systém.

srdce infarkt

Proto je ketogenní dieta tak vyhledávaná. Funguje. Jenže, položme si ruku na srdce a zodpovězme si otázku, co se stane, když přestanu ketogenní dietu držet a vrátím se ke svým stravovacím návykům?

Co je to metabolická paměť?

Odpověď asi už znáte. Přijde pověstný jo-jo efekt, a to proto, že naše tělo má metabolickou paměť a začne si opět ukládat tuky do zásob, to pro případ, že mu zase budete odpírat jídlo. A jste tam, kde jste být nechtěli.

osobní váha

Goodly nutriční drinky.

Není proto rozumnější jíst tak, jak jsme zvyklí – možná jen uzpůsobit denní jídelníček trochu víc moderněji a bezsacharidová dieta Goodly střízlivěji a doplnit ho občas hubnoucím proteinovým nápojem, který nám pomůže schroustat tuky v těle? Nemusíte držet žádné drastické diety, nýbrž se stravovat s nadhledem a doplnit jídelníček vhodnými doplňky stravy, jako je právě protein na hubnutí ve formě nutričního drinku. Ostatně – nutriční drinky jsou pravidelnou „stravou“ sportovců, kteří si ho dopřávají před i po tréninku, když potřebují vybudovat svalovou hmotu!

Takže proteinové koktejly jsou možná tím lepším řešením, než vysoko proteinová celoživotní dieta. Věřte více svému tělu, vyplatí se vám to!