Strava a posilování jsou jako dva nerozlučitelné celky, které do sebe zapadají, prolínají se spolu. Nemůžete mít naprosto úžasně vypracované tělo, pokud jíte maximálně čínské nudle a v noci si dáte jeden banán, abyste to jakože dohnali. A to samé, pokud zase jíte zdravě a všechno, je to polovina práce za vámi, ale stejně jednou budete muset tu činku aspoň párkrát za den zvednout, jinak nikdy svalovinu nenaberete. Byť někteří zastánci zvedání krýglů s pivem tvrdí, že vlastně taky posilují a dostávají do sebe ty „živiny“, dejme si ruku na srdce a přiznejme si, že celodenní vysedávání někde v hospodě taky není úplný ideál. Pokud si někdo myslí, že nějak tělo obelstí suplementy, aniž by v životě nepozřel zeleninu, tak se šeredně mýlí.
vzperač činek.jpg
 

Třikrát denně hlavní jídlo a svačiny k tomu

Ať už je to muž nebo žena, musejí jíst a každý den si jít minimálně zaběhat, maximálně se jít „zešrotit“ do posilovny na pár hodin. Tak to je, pokud někdo trénuje na to ideální beach body. Jíst se musí třikrát denně, to je to největší minimum, bez toho si ani nezkoušejte snít o nějakém svalnatém těle. A tím jídlem se nemyslí ony čínské nudle, ale vajíčka, kvalitní maso, luštěniny, ovoce a zelenina (hodně zeleniny a ovoce), a ano myslíme i špenát a brokolici, těstoviny, hrozně moc rýže. Dát si na ráno vánočku s medem a dělat, jakože je to změna oproti vánočce s nutellou také nijak nezachrání vaši představu.
štíhlá blondýna.jpg 

Cvičení dlouhé a ostré

Jestli si myslíte, že všichni ti svalovci jedou tak akorát na steroidy a poté udělají jeden klik, tak to se šeredně mýlíte. Jsou za tím stovky hodin, strávených v posilovně, kdy teče pot a slzy. Pokud vás druhý den po posilovně nebolí to, co jste cvičili, tak něco děláte špatně. Samozřejmě myslíme bolest svalů, ne že si vykloubíte ramena nebo něco takového. A pokud chcete začít doma, vždycky se hodí nějaké činky navíc.