V Portugalsku je úřední jazyk portugalština, který se poměrně podobá právě španělštině a Portugalsko právě sousedí jen se Španělskem. Platí se zde EUREM, což je pohoda. Portugalsko je jeden z nejstarších národů v Evropě. Hlavní město Lisabon, kterým protéká řeka Tejo, má plno krásných památek jako třeba Klášter sv. Jeronýma, Betlémskou věž. Oboje patří do památek UNESCO. Za zmínku také stojí diamantový dům a nebo kostel sv. Jiří, z kterého se vám právě naskytne nádherný výhled na řeku Tejo. Portugalsko je také země tramvají a ve velkých městech jezdí i historické tramvaje, takže je fajn, když se právě v Lisabonu nějakou z nich projedete. 

Tramvaj

Určitě za zmínku stojí podívat se na most Vasco de Gama, jedná se totiž o druhý nejdelší most v Evropě. Ve městě Porto, což je druhé největší město a jak sám název napovídá, nachází se přímo u moře, můžete navštívit Katedrálu Sé a Episkopální palác. Ano město s úzkými uličkami, starodávnými domy a spousty barevných kachliček. Také známé portské víno. Centrum tohoto města je od roku 1996 na seznamu UNESCO. Porto bylo v 9. století hlavním městem Portugalska, ale od 14. století se hlavním městem stal právě Lisabon. Ve městě se nachází krásný most Ponte de Dom Luis I, pod mostem protéká řeka Doumo. Z mostu určitě nepřehlédnete pěkný rozkvetlý park Jardim du Morro. V Portu se také nachází nejstarší knihkupectví na světě. Jmenuje se Livraria Lello a bylo založené v roce 1906. Jedná se o nádherný dům plný krásných knih nejrůznějších titulů a žánrů.

Portugalská pláž

Fasáda je v neogotickém stylu a dům má secesní interiér, nachází se zde nádherná schodiště. Dům navrhl Xavier Esteves a o malované postavy vědy a umění se postaral José Bielman. Pokud milujete přírodu a hory, určitě navštivte Azorské ostrovy, kde také naleznete nejvyšší horu Portugalska Pontu de Pico. Najdete ji právě na ostrově Pico. Azory najdete asi 1 500 km od Lisabonu. Azory se skládají z devíti ostrovů sopečného původu, jsou exotické, pěkné. Nachází se zde Město Angra, které je na seznamu UNESCO, již zmiňovaná nejvyšší hora Portugalska, na ostrově Pico kromě nejvyšší hory můžete navštívit i vinařskou oblast. Známým „dortíkem“ je Pastéis de Nata, což znamená Tělo boží, Jsou to pudinkové bochánky a koupíte je snad všude. Portugalské pláže jsou příjemné a písčité, zalité sluncem, omývají ho modré a průzračné vlny Atlantiku. Na pobřeží najdete i skály z vápence. Portugalsko je krásné. Pěkná příroda, některými místy až exotické, krásná architektura a nekonečné písčité prosluněné pláže.