Určitě jste už slyšeli o takzvaných potravinových bankách. Ale pro připomenutí a osvěžení si dovolím připomenout stručnou definici PB.
Jedná se o neziskové organizace shromažďující potraviny. Ty jsou následně distribuovány odběratelským charitativním a dobročinným organizacím. Přes tyto organizaci se pak dostávají ke klientům, především lidem bez domova, samoživitelkám, lidem v nouzi, postiženým.
Potraviny jsou získávány od potravinových řetězců, z potravinových sbírek, od pěstitelů, producentů a podobně.
úprava fotek na pc
75 procent potravin je určeno k rychlé spotřebě. Jsou to třeba potraviny s poškozeným obalem, které by jinak skončily na skládce.
Potravinové banky najdeme po celé České republice. Zastřešuje je Česká federace potravinových bank.
Pokud byste rádi některou z bank podpořili, nebo naopak pracujete pro charitativní organizaci, která by o služby potravinových bank měla zájem, určitě byste měli vědět, že na internetu najdete webový portál, kde najdete také rozcestník na jednotlivé krajské potravinové banky.
 

Stačí pár kliků

Budete během dvou tří kliků vědět, kdo ji provozuje a kterým konkrétním organizacím je následně distribuována. Možná si řeknete, proč je zde další distribuční článek navíc, ale je třeba si uvědomit, že je to v rámci prevence. Potravinové banky nejsou sociální službou. Nejsou kompetentní rozhodovat o tom, kdo je potřebný. Proto je třeba, aby distribuci zajistila sociální služba a nedocházelo ke zneužívání.
salát a losos
Na adresu samotného portálu, nutno říci, že už podle webových stránek je zřejmé, že potravinové banky ještě nepatří mezi běžnou součást. Protože webové stránky jsou opravdu mírně řečeno minimalistické a jsou spíše ukázkou toho, jak by webové stránky vypadat neměly. Přemíra informací je sice na škodu, ale minimalismus na stránkách, které mají vzbuzovat serióznost a důvěryhodnost, opravdu není na místě.