Jedním ze základů hygieny, které naprostá většina z nás dodržuje, je mimo jiné i pravidelné sprchování. Tím smyjeme celodenní pot a špínu, nehledě na to, že jej to většině z nás velmi příjemné. Ovšem pouze voda obvykle nestačí.

Pokud se chceme opravdu důkladně umýt, potřebujeme mimo jiné také různé přípravky, jako je mýdlo, šampon či sprchový gel. Ty je samozřejmě dobré mít zde po ruce, a to v relativně dobré výšce. Proto je jasné, že se zde vyplatí nainstalovat něco, co nám v tom pomůže.

sprcha s plastovým držákem

Jednou z možností je nerezový držák do sprchy. Ten může být v několika provedeních. Buď se může jednat o klasickou poličku nebo mřížku. Ta bývá obvyklejší, neboť se tam nedrží voda. Ta místo toho může volně odtékat.

Můžeme se však ptát, zda je právě tento typ tím skutečně nejvhodnějším. Koneckonců, existuje také například plastový. Ten by se mohl na první pohled zdát odolnějším. Je tomu ale opravdu tak? Do kterého z nich bychom měli investovat?

Zde záleží na tom, jak moc jej budeme používat, a kolik přípravků bude muset udržet. Je totiž jasné, že ten nerezový je nejen odolnější vůči poškození, ale také má vyšší nosnost. Znamená to tedy, že unese podstatně více přípravků.

nerezová sprchová hlavice

Na druhou stranu je také poněkud těžší a především dražší. Ani jeho instalace není zdaleka tak jednoduchá, a často vyžaduje pomoc odborníka. A to není něco, co se zdaleka každému chce. I to je důvod, proč jsou často oblíbenější plastové varianty.

Nakonec však záleží především na našich možnostech, prioritách a také na vzhledu koupelny. To vše totiž při výběru hraje důležitou roli. V mnoha případech je však rozhodně výhodnější si připlatit, neboť tak z dlouhodobého hlediska ušetříme. A to je to, na čem většině z nás záleží především. Koneckonců, platí, že peněz rozhodně není nikdy dost. Ačkoliv totiž nejsou vše, jsou rozhodně velmi důležité.