Ne že by zrovna dřevu ujel vlak, to ne. Dřevěná verze dveří je stále postavena na vysoké úrovni. Jenomže díky nové technologii a různým potiskům, či kombinací prosklení si v podstatě lze pořídit vysoce kvalitní dveře, které vzhledem budou vypadat jak dřevo a přitom základní materiál bude PVC. Je pravdou, že jsou mnohem levnější a navíc i údržba je jednodušší. Ovšem cena by nikdy neměla být jediným ukazatelem, podle kterého bychom se měli řídit. Pokud budeme vybírat vchodové dveře, tak chceme, aby se všem kolemjdoucím líbily, ale především dostatečně ochránily naše soukromí a majetek. Což zrovna PVC dveře Ostrava zvládnou. Jen je trochu problém si vybrat ty pravé, protože výběr je skutečně velký.

otevřené dveře – zaměřeno na zámek, kliku

Na co si dát pozor při výběru plastových dveří:

  • Izolační vlastnosti jsou skutečně stěžejní, jelikož nejvíce tepla uniká skrze okna a dveře. Tudíž je třeba vybírat správné rozměry a zjistit si jak jsou izolačně provedené.
  • Mají další funkci a to zabránit přehřívání vnitřních prostorů, zvládnou to zrovna i ty, co se nám tolik líbili?
  • Jsou dostatečně odolné slunečním paprskům a mrazu? A co poté proti vniknutí zlodějů?
  • Rozhodně nás může zajímat i zvuková izolace. Přece jenom po příchodu domů, tak chceme mít svůj svět, klid a zkrátka zavřít dveře a nic neslyšet zvenčí.
  • Prosklení je hezké a dokonce i u vchodových dveří se dá běžně použít. Ostrava PVC dveře nabízí několik takových verzí a nikdo se nemusí obávat toho, že by sousedé pouhým zrakem zjistili, co zde máme pěkného. Přes tyto skla skutečně nemusí být nic vidět a navíc mohou i tak prosvětlit předsíň.
  • Design je další rozhodující faktor, jelikož by nám dveře měly tvořit jakýsi šperk domu.

zloděj s pistolí v ruce

Další doplňky

Dveře máme vybrané a teď je třeba je trochu vylepšit nějakými ozdůbkami. No vlastně to ozdoby nebudou, ale praktické věci jako je kvalitní bezpečnostní zámek, který musí odolat všem praktikám nezvaných hostů, dále třeba kukátko, klika atd.