Všichni víme, že děti je někdy obtížné zabavit. Zvláště pak to platí při špatném počasí. Co však dělat, když naši potomci mají obrovskou spoustu energie, kterou potřebují nějakým způsobem vybít, a venku se zrovna žení všichni čerti?

Řešením může být dětská houpačka do bytu. O co se jedná? V zásadě jde o sedátko upevněné na provazech či tenčích kovových řetězech. Tato konstrukce se upevní obvykle do rámu dveří a funguje v podstatě jako klasická venkovní závěsná houpačka. Nabízí se však otázka: je to pro děti bezpečné?

houpacka1

Výrobci samozřejmě řeknou, že ano. Koneckonců celé zařízení je konstruováno tak, aby bylo zcela bezpečné. Sedačka má obvykle boční i zadní opěrku a vepředu pás, který se zapne a zabrání tak dítěti, aby z ní jakkoliv vyletělo. Až potud to vše zní velmi dobře, že? Ale jaká je realita?

Předně si musíme uvědomit, kolik taková houpačka bude zabírat místa. V první řadě prakticky zneprůchodní dveře, ve kterých bude zavěšena. Dále je zde fakt, že je nutné počítat i s tím, že vepředu i vzadu bude potřeba dostatek místa na houpání. Jeho velikost je dána poloměrem kružnice, kterou by zařízení opsalo, kdyby bylo zcela volné. V této vzdálenosti by neměly být žádné překážky, jako například skříně či jiný nábytek.

houpacka2

To však není vše, na co je nutné si dávat pozor. Je zde také fakt, že přeci jen na rozdíl o venku, zde je prostor omezen, a to nejen horizontálně, ale především vertikálně. To může představovat problém zejména v případě, že máte děti, které se velmi rády houpou vysoko. Hrozí totiž, že pokud nebudou dostatečně opatrné, narazí do stropu.

Dále je tu ještě otázka bezpečnosti. Jak již bylo řečeno výše, výrobci dělají vše pro to, aby tento výrobek byl naprosto bezpečný. Přesto se může stát nehoda, kdy dítě z houpačky vyletí. Pokud se to stane venku, pak dopadne do trávy. Doma bude situace poněkud horší.

Celkově tedy tento výrobek nedoporučuji. Raději najděte jinou možnost, jak své ratolesti zabavit.