Keto dieta je charakteristická tím, že se při ní přijímá menší počet sacharidů, než je běžné. To má za následek dosažení stavu zvaný ketóza, který současně startuje velmi rapidní ztrátu hmotnosti. Pro ženy jde tedy o velmi atraktivní způsob, jak skutečně hubnout. Keto dieta pro ženy má však mnohá úskalí, na které se nemyslí.

zelenina

Je to dlouhodobě udržitelné?

První, co by mělo ženy zajímat u každé diety, je možnost dlouhodobého udržování. K čemu je totiž určitý způsob stravování, když se člověk po určité době jeho dodržování vrátí k tomu starému? Právě tehdy nastává problém zvaný jojo efekt, který je mimořádně nežádoucí. Hovoří se totiž o tom, že lidský organismus začne přijímat po navrácení do starých kolejí mnohem větší kalorický příjem, což má za následek rychlejší ukládání a tedy tloustnutí, což je právě to nežádoucí.
Naopak v případě, kdy je určitá dieta nebo chcete-li stravování, dlouhodobě udržitelné, problém se zdá být vyřešený. Je zde však další věc, a to zdali člověk dokáže stravování dodržovat i jinde než v domácnosti. Je totiž obecně známý fakt to, že jakmile člověk začne řešit svou stravu jiným způsobem než to dělal do současné doby, okolí na něj začne nahlížet jinak. Proto například návštěvy s občerstvením mohou být problémové. Samotnou kapitolou je pak cestování, které se musí určitým způsobem modifikovat. Ketodieta je totiž přesným opakem konvenčního stravování, kdy se nehledí na hodnoty přijatých kalorií ani jejich původ v podobě bílkovin, sacharidů nebo tuků. Při tomto typu stravování se však musí příjem sacharidů skutečně výrazně sledovat.

hubnutí

Zamyslete se nad svými možnostmi

Je-li vaším cílem opravdu kvalitní a dlouhodobě udržitelné stravování, pak tohle je věc, které byste se měli držet. Není to sice nic příjemného, pokud jde o začátek a navození určité hodnoty snížení sacharidů, ale jakmile to zvládnete, máte po starostech.