–          Jak velké jsou ženské bradavky?
Absolutně různě. Nejde to předpokládat, nedá se to geneticky určit, není ani možné nějak vysledovat, co velikost bradavek ovlivňuje. Stejné je to i s velikostí dvorců okolo bradavky. Zatímco samotné bradavky můžou mít velikost o několika milimetrech v průměru až do jednoho a půl centimetr, dvorce mohou být klidně i šest centimetrů v průměru.
–          Velikost bradavek i dvorců se mění
Pokud dojde ke vzrušení, nebo vám je zima či vám po zádech seběhne mráz, nebo vám něco navodí husí kůži, vaše bradavky ztvrdnou a ztopoří se, takže změní tvar podobně jako mužský falus.
dekolt na obrázku

Dvorce i bradavky mají nejrůznější barvy

Jsou ty vaše tak světlounké, že nejde poznat, kde přesně začíná dvorec, nebo jsou naopak tmavé, tělové barvy, nebo úplně vínově rudé? Tohle všechno je zcela normální a běžné. Všimněme si ovšem, že stejné barvy, jako jsou naše bradavky, jsou také naše stydké pysky. To má jádro v pigmentu naší kůře, ale také s naším rasovým a etnickým původem. Oproti zbytku kůže je většinou bradavka buďto tmavší než okolní kůže, případně růžovější než okolní kůže. Jakákoli barva od tmavě pleťové až po pastelově růžovou je zcela běžná.
–          Barva bradavky a dvorce se většinou v těhotenství mění
Důsledkem působení hormonů a také kojením se stává, že dvorce i bradavky ztmavnou.
kojení miminka
Erotogenní zóna
Bradavky jsou velice citlivé na dotek, jejich stimulace většinou vede k rozkoši.

Rakovina prsu
U každého se projevuje jinak, ale můžete ji na svém dvorci objevit jako červenou skvrnu, nebo bouli v prsu.
bradavky pod tílkem
Bradavky mohou vyschnout, i se plnit tekutinou
A to i mimo dobu kojení nebo těhotenství. Mohou za to hormony, které naše tělo produkuje. Tyto tekutiny, které mohou vytékat z prsu, jsou ovlivňovány naším menstruačním cyklem. Stejně tak může kůže na bradavce popraskat nebo být suchá, proto se doporučuje mazat je krémem.