Thajsko v posledních několika letech čelí stále většímu návalu turistů, který se každým rokem zvyšuje. Jedná se hlavně o mladou generaci, která touží po prožití nějakého toho pravého dobrodružství, které tato exotická země nabízí opravdovou spoustu. O hlavním městě Thajska to rozhodně platí také. Nejen že se jedná o město, které opravdu nikdy nespí, ale naleznete zde hned několik nej.

Bangkok - chrám

Chtěli bychom-li uvést jen jedno jediné synonymum ke jménu Bangkok, rozhodně by byl výběr velice obtížný, protože se nám nabízí celá škála nepřeberných možností. Začněme tedy tím, co zde láká turisty nejvíce. Jedná se bezesporu o velké množství krásných chrámů, na které narazíte opravdu na každém rohu. Za vůbec nejslavnější je považován Velký palác, jež bývá také označován jako nejkrásnější v celé Asii. Dalším velice významným chrámem je Wat Phra Kaew, jehož nevětší zajímavostí je zlatá socha Buddhy, která dosahuje výšky neuvěřitelných 46 metrů. Podobnou atrakci najdete také ve Wat Traimit, ovšem v trochu menším provedení. Zdejší Buddha má pouhé 3 metry ovšem za svou váhu 5,5 tun se rozhodně stydět nemusí. Kdybychom chtěli pokračovat po cestě chrámů dále, nejspíše bychom zde strávili spoustu času. Některé zdroje totiž uvádí, že se v celém Bangkoku nachází až na pět set chrámů.

Tradiční kuchyně

Když jsem zmiňovala několik nej, měla jsem rozhodně pravdu. Tento fakt se koneckonců nachází již v samotném oficiálním názvu města, tedy Krung Thep Maha Nakhon Amorn Rattanakosindra Mahindrayutthaya Mahadilokpop Noparattana Radchhani Burirom Udom Rachnivet Mahastan Amorn Pimarn Avatarn Satit Sakututtiya Vishnukarm Prasit. Tento název je tak oficiálně nejdelším na celém světě. Zajímavá může být jistě i návštěva jedné z největších restaurací na světě, kde napočítáte neuvěřitelných pět tisíc míst. Pochutnat si zde můžete na tradičních čínských, thajských a asijských specialitách. Uvažovali jste někdy o tom, kde se nachází nejdelší ulice na celém světě? Že ne? To nevadí, už ani nemusíte, protože Vám prozradím, že je to opět v Bangkoku. Tato ulice nese název Sukhumvit Road a najdete zde nespočet nejrůznějších obchodů, restaurací i barů. Celková délka je odhadována na 400 kilometrů a jedná se o velice vyhledávanou turistickou atrakci stejně jako například Asiatique: The Riverfront, což je velké moderní nákupní centrum pod širým nebem, kde si užijete nejen pořádného nakupování, ale také zábavy, kterou nabízí zdejší zábavní atrakce a kolotoče.

Poslední zajímavostí, která také není moc známá je, že právě Bangkok je kolébkou celosvětově známého nápoje dodávajícího energii a údajně i křídla – Red Bullu. Sportovní milovníci se mohou vydat i na zápas thajského boxu, které jsou mezi zdejšími domorodci velice oblíbené. Naše cesta po Bangkoku je u konce. Pokud Vás tato země nadchnula, rozhodně neváhejte a objednávejte letenky do Bangkoku.