Většina domácností sleduje televizi denně. Existují však výjimky a najdou se i lidé, kteří doma ani televizor nemají. Buď nechtějí sledovat komerční pořady, které jim nic neříkají a nechtějí se nechat ovlivňovat médii, nebo sledují televizi online. Dnes už nepotřebujete set-top-box nebo satelit, stačí jen připojení k internetu, abyste si pustili svou oblíbenou televizní stanici.

starý televizor
Chytrá televize

Pokud nemáte dostatečně velký monitor, na který byste mohli hledět z vašeho pohodlného gauče a nemuseli si přitom kazit zrak a přitom používat počítačovou myšku k přepínání, nebo dokonce svůj mobilní přístroj, který díky aplikaci přeměníte na ovládací zařízení, je možné si koupit tzv. Smart TV. Tato chytrá a moderní televize má svá specifika, která záleží od výrobce. V základu se však jedná o propojení klasické televize s počítačem. Televizi je možno připojit k internetu prostřednictvím kabelu nebo bezdrátově k Wi-Fi síti. Můžete prohlížet internetové stránky, můžete instalovat aplikace, anebo rozšířit její možnosti s další technologií od Googlu Chrome Cast.
 
Koupíte-li si takovýto televizor, pak už jen stačí si vybrat vhodného provozovatele internetové televize a pak již nebrání nic tomu, abyste sledovali vaše oblíbené pořady, či rozšířili si základní nabídku o další programy, které nabízí daný distributor. Většina televizních společností vysílá online, ale může se stát, že některé programy v nabídce poskytovatele nenajdete. Důvodem může být i to, že daný program společnost neprovozuje.
televize a laptop
Nestihnete-li váš oblíbený pořad, není problém. Můžete se na něj podívat zpětně z archívu, pokud je tato služba podporována. V takovém případě se můžete vyhnout otravným reklamám, kdy si můžete posouvat dopředu a zpátky daný pořad dle libosti.
Dalším omezením může být kvalita rozlišení a špatný signál internetového připojení.