Výroba plastů spoléhá na objevy, které se uskutečnily již před mnoha desítkami let. Možná budete znát některé pamětníky, kteří pamatují dobu, kdy trh ovládal pouze bakelit, s nímž se v sériové výrobě počítalo ještě před druhou světovou válkou. Po válce se do povědomí lidstva velmi rozšířil polyetylen a spolu s ním zaplavoval trh i polypropylen. Ten se stal jedním z průkopníků moderního odvětví výroby potravinářského průmyslu a výrobků určených pro medicínu, neboť je netoxický a lze jej využít prakticky všude.

dívka v bazénu

Polypropylen je mimo jiné mnohaletou praxí osvědčený materiál i pro rozvádění teplé a studené pitné vody. Využívá se k tomu v domácnostech i na pracovištích, na veřejných prostranstvích a budovách, sportovištích i skladových prostorách, kde nahrazuje stávající potrubní systémy vedené v kovových trubkách a armaturách, a to s velmi dlouhou životností s minimálními náklady na údržbu.

rozvody vody

Polypropylen se snadno obrábí, odlévá, spojuje (lepí či svařuje), je lehčí než většina kovových materiálů, nezarůstá biologickým odpadem a je zdraví neškodný, takže tu máme ideální materiál pro instalatéry a pro každého, kdo potřebuje vytvořit nové vodovodní instalace, anebo jít cestou rekonstrukce.

Polypropylenový (PPR) materiál se využívá i pro přívod vody k bazénům a vířivkám, který je součástí technické šachty a zásobuje vodou kromě samotné nádrže i filtrační okruhy a další podpůrné příslušenství. Pro tyto účely se vyrábí přechodky, PPR šroubení 32 mm chlorito.cz, zpětné klapky, tvarovky, kříže, kolena, redukce, nátrubky, rozvodnice, svorky, zátky, ventily, téčka, trubky, díly s vnitřním kovovým závitem, příchytky či mufny.

Jak vidíte, výrobní PPR program je velmi pestrý a zajišťuje i ty nejnáročnější provozní úkoly pro zajištění chodu i mimořádně rozsáhlých objektů, jako jsou plavecké bazény, lázeňské areály, sportoviště a aquaparky.