Octavie je známá jako spolehlivé auto ideální pro rodiny, což platí už od první generace. S tažným nebude problém vozit ani větší a těžší náklad.

Octavia třetí generace

Slušná ojetina

Řada Čechů při výběru auta sáhne po ojeté Octavii, protože pokud je v dobrém stavu, tak dostanete spolehlivý rodinný vůz za rozumnou cenu, který bude ještě hodně dlouho sloužit. Už při nástupu první generace se stala jedním z nejprodávanějších aut u nás, což můžeme každý den vidět na našich silnicích. Zároveň tento vůz disponoval legendárním motorem 1.9 TDi, který měl rotační čerpadlo, přičemž dosahoval nízké spotřeby a vysoké spolehlivosti.

Octavia kombi

U třetí generace máme zase oblíbený motor 2.0 TDi, což je také úsporný agregát a pro uživatele cílové skupiny skutečně vhodný. Ovšem u každé ojetiny si musíme na její stav dávat dobrý pozor, protože jinak bychom mohli narazit třeba na stočený vůz ve špatném technickém stavu, což se děje běžně. Ojetina v dobrém stavu Vás skutečně při správném a pravidelném servisu rozhodně nezklame. Varianta kombi nabízí velký zavazadlový prostor, jenž rodina s dětmi rozhodně využije.

Tahání přívěsného vozíku

Vzhledem k tomu, že Octavia je konstruována jako praktické auto, tak kromě velkého kufru se dbalo na možnost přikoupit si tažné zařízení, což je pro užitkovou hodnotu velmi důležité. Pokud si koupíte tedy ojetinu a předchozí majitel si tažné nepřikoupil, tak to není žádný problém. Můžete si totiž v klidu tažné zařízení dokoupit dodatečně, což zařídíte pomocí tažného zařízení Octavia https://www.amsa.cz/Octavia-III, kterých je opravdu velký výběr.

přívěsný vozík

Pokud jej nebudete používat třeba na nosič kol nebo nějak pravidelně, tak je lepší mít sundávací kouli, jenž se dá snadno a kdykoliv schovat. Jak je to s legálností? Po namontování a správném zapojení samozřejmě musíme vyřešit všechny papíry, protože nemůžeme si nechat namontovat tažné a pak to nechat tak, protože vozidlo by nebylo způsobilé k provozu. Musíme zajít s potřebnými papíry na úřad, kde Vám zanesou tažné zařízení do technického průkazu. Potom už je vše podle předpisů a můžete vesele tahat třeba přívěsný vozík.