Není zrovna jednoduchá doba. Zdá se, že Covid-19 nezpůsobil jen statistiku plných nebezpečných čísel, ale rovněž rozdělil národ. Najednou je mezi námi mnoho nejistoty, nikdo v podstatě neví, co je správné nebo zdali dokonce není zrovna on přenašečem. Čísla nemocných neklesají a nebezpečí tak se zdá číhá všude. Není divu, že se v současné době vláda rozhodla pro testování firem, kde se setkává nejvíce lidí. Pracovat se musí a zastavit provoz je celkem dost riskantní. Jenomže poslat celý velký podnik na testování také není zrovna ideální. Naštěstí v této náročné době přichází velká pomoc v podobě samotestování na Covid-19. Díky dostupným https://sluzby.heureka.cz/napoveda/dostupnost-produktu/ antigenní testům lze po příchodu do zaměstnání provést velmi rychlý a spolehlivý test. Ten buď ukáže, že je vše v pořádku a osoba se může odebrat k plnění svých pracovních povinností nebo opak. Test vyjde pozitivně.

testování

Co dělat v případě pozitivního výsledku?

Zaměstnanec nesmí vstoupit na pracoviště, jelikož by tím ohrozil ostatní kolegy a virus by se šířil dál. Pracoviště musí v tomto případě opustit a okamžitě se spojit se svým závodním nebo praktickým lékařem. Pokud ho nemá, tak může oslovit i příslušný orgán ochrany veřejného zdraví, hygienickou stanici. Než lékař rozhodne, co bude dál, se okamžitě vyhnout dalšímu kontaktu s lidmi a okamžitě se uzavřít v izolaci doma. Samozřejmě v tomto případě se jedná o lehčí nebo počáteční průběh onemocnění. V těžších případech se zavolá ihned Záchranná služba. Dále je třeba se držet pokynů lékaře a především situaci nepodceňovat.

zkumavka na test

Otestovat se může každý

Certifikované antigenní samoodběrové testy si v současné době může zakoupit každý a pokud chce mít skutečně klid, tak si tak může odebrat vzorky slin nebo provést zcela bezpečně výtěr z nosu. Postup není složitý a výsledek je rovněž brzy známý. Rychlé antigenní testy https://www.covidexpert.cz/antigenni-testy/ jsou velmi spolehlivé a přináší tak velkou úlevu a jistotu do této nejisté doby.