ODLIČENÍ

·         Jedna z nejhorších věcí pro pleť je, když jdete spát s make-upem! Přesto většina žen tuto chybu neustále dokola opakuje. Existuje hned několik pádných důvodů, proč pleť před spaním odlíčit. Pleť si potřebuje v noci odpočinout. Pokud jsou póry ucpané make-upem i během spánku, pokožka nemůže takzvaně dýchat a je tak náchylnější k akné. Dalším důvodem, proč se na noc odličovat je, že se z make-upu v noci uvolňují mikročástečky, které Vám mohou podráždit oči.
odlíčení pleti

·         Na odstranění make-upu můžete použít několik typů odličovačů od vod, přes mléka, po dvoufázové odličovače.

 

HLOUBKOVÉ ČISTĚNÍ

·         V dalším kroku je důležité pleť vyčistit co nejvíc do hloubky. Běžným každodenním mytím totiž neodstraníte nečistoty usazené hluboko v pórech. Hloubkové čištění se doporučuje jedenkrát týdně. Myslete na to, že záhy po něm není vhodné aplikovat make-up, který by otevřené póry opět zanesl. Neprovádějte ho také ve chvíli, kdy potřebujete vypadat k světu, jelikož některé typy pleti mohou po proceduře trpět začervenáním.

·         Pro čištění pleti můžete zvolit z několika přípravků – čisticích masek, gelů, peelingů nebo dokonce speciálních kartáčků.

pleť s problémy

POVRCHOVÉ ČISTĚNÍ

·         Povrchové čištění slouží ke každodennímu odstranění odumřelé pokožky a dalších nečistot.

·         Nejběžnější způsob, jak povrchově vyčistit pleť, je použití mýdla. Nezapomínejte ovšem, že obličejová pokožka je mnohem citlivější, než kůže na jiných částech těla. Zvolte proto mýdlo, které Vaši pleť nevysuší a po spláchnutí na ni nezůstanou mikroskopické částečky vedoucí k podráždění nebo ke vzniku alergií. Použít můžete i takzvanou pleťovou vodu, která Vám navíc dodá pocit svěžesti. Pozor ovšem na její nadměrné užívání, které může způsobit zvýšenou produkci kožního mazu.

krásná pleť

Důležité také je, abyste věděli, jaký máte druh pokožky! Jedině tak můžete vyčistit svou pleť dokonale a bez podráždění.