Bosch GBH 5-40 DCE 0.611.264.000

Jedná se o trochu dražší přístroj, který ovšem zvládne mnohem více náročné práce i na velkých plochách. Jeho cena se nyní pohybuje okolo 12 500 Kč. Provrtá se i velice tvrdým materiálem, protože uvnitř skrývá elektromotor o příkonu 1150 W. To s kombinací speciálního mechanismu z něj dělá opravdu dobrého pomocníka. Má i tlumení vibrací, takže nebudete dostávat do těla příliš velké zpětné reakce. Důležitá je i možnost volby velikosti příklepu a otáček. Můžete si zvolit od 1 500 až 3050 příklepu za minutu. Do betonu můžete vrtat až 40 mm vrtákem nebo do kladiva dát až 55 mm prorážecí vrták. Zákazníci jsou s tímto výrobkem velice spokojeni, takže jeho koupí neprohloubíte.
rozpraskaný beton

Scheppach AB 1600

Tento produkt pořídíte do 5 000 Kč, a i proto je mnohem vhodnější pro hobby použití. Pokud budete doma potřebovat udělat novou dlažbu a vybourat tu stávající, tak právě toto bourací kladivo je pro Vás ideální. Má docela úzký tvar, což značně dost zjednoduší práci i v malých prostorách. Má váhu 17 kg. To se někomu může zdát hodně, ale na poměr bouracích kladiv je to slušný parametr. Příkon dosahuje 1 600 W a ty přeměňuje na energii47 J. Tato kombinace zajistí bezproblémové bourání s pohodlným úchopem. Musím také ocenit ocelový kufr, ve kterém je kladivo bezpečně uchováno. Můžete pracovat ve velice prašném prostřední, ale dovnitř výrobku se prach nedostane.
ruční sbíječky

Zipper ZI-ABH1700D

Tvar má podobný jako předchozí výrobek, takže jeho výhody zde zůstaly také. Konstrukce není jen tvarově výhodná, ale také dost pevná i pro větší zátěž a manipulaci na stavbě. Proudí do něj příkon 1 700 W a elektromotor produkuje úderovou energii 65 J. Bez problému vytváří až 1 900 úderů za minutu. Již v balení v kufříku budete mít dva nástroje. Tím prvním je ostré dláto a druhým ploché dláto. Oba tyto nástroje jsou základní výbavou ro bourání a bez nich se při práci s těmito produkty neobejdete. Váží 18,5 kg.