Koupala se v krvi panen

Alžbětu Báthoryovou, nazývanou také jako Čachtická paní, lze bez ostychu označit za jednu největších masových vražedkyň své doby. Počet obětí není přesně znám. Odhaduje se však, že způsobila s pomocí čtyř spolupachatelů smrt až stovkám dívek. Způsob mučení byl opravdu brutální – ŘEZÁNÍ, PÍCHÁNÍ JEHLAMI, CEJCHOVÁNÍ ROZPÁLENÝM ŽELEZEM, PÁLENÍ SVÍČKAMI, BIČOVÁNÍ, TRHÁNÍ MASA. To vše pro zábavu a krásu! U některých z nich dílo nedokonala, jiné naopak zabila a koupala se v jejich krvi. Jedině krev panen jí totiž podle ní mohla zajistit věčné mládí a krásu! Dokonce byla obviněna z kanibalismu.
 hrad francie

Jedla jen ovoce a pila šťávu ze syrového masa

Husté hnědé vlasy až na zem, bělostnou pleť, postavu modelky. Není divu, že byla Alžběta Bavorská, neboli princezna Sissi, posedlá krásou. Svou hustou hřívu nařizovala česat každodenně dvě hodiny a mýt třikrát do měsíce ve speciální směsi z vajec, francovky a výluhu z ořechů. Pokud ji při pravidelné péči vypadl byť jeden jediný vlásek, služebné fyzicky týrala! Kvůli svému vzhledu ovšem nenechávala trpět jen své poddané, ale i sama sebe. Aby si udržela svých 45 kilogramů a štíhlý pas, držela drastické diety a nosila velmi pevně sešněrované korzety.
 místo popravy

Pod gilotinou si nechtěla ušpinit límeček

Nádherná žena ošklivého muže. Asi tak by se dal nejlépe vystihnout estetický dojem z páru, který tvořila Marie Antoinetta, zvaná také jako Madame Deficit, a jejího manžela, Ludvíka XVI. Dodnes si ovšem nejsme zcela jistí, zda byla Antoinetta tak krásná nebo své vady dokázala jen mistrně skrývat. Z důvodu řídkých vlasů prý nosila obrovské paruky. S mnohými z nich ani nemohla projít dveřmi. V opojení svým vzhledem nechávala si šít přes tři sta šatů ročně! Státní rozpočet pod tíhou její samolibosti značně trpěl, proto tedy „deficit“ – „schodek“. Na sklonku života na popravišti požádala kata, jestli by mohl otřít gilotinu, aby ji neušpinila límeček. 
sissi královna
„Pro krásu se musí něco vydržet!“ Jenže tyto ženy nechávaly pro krásu trpět ostatní!