Jde o cosi přirozeného. Každý z nás se postupně vyvíjí. Narodíme se a žijeme v domě nebo bytě se svými rodiči. Máme na něj nejrůznější vzpomínky. Jak ty špatné, tak i ty krásné a vždy se tam rádi vracíme. Postupně se osamostatňujeme. Někteří si už v rámci dospívání hledají vlastní bydlení a jiní jdou na vysokou školu.

To může být určitým testem a simulací dospělého života, když bydlíme na kolejích s ostatními lidmi, žijeme s nimi a pokoušíme se o sebe postarat sami. Postupem času se však osamostatníme úplně a začneme žít vlastní život. Najdeme si partnera či partnerku a bydlíme v bytě. Jenže biologické hodiny postupem času začnou působit na každého z nás a zatoužíme po rodině.

finanční zisky

Tu většinou nemůžeme vychovávat v malém bytě na rušném předměstí, kde děti nejsou příliš v klidu. Hledáme většinou klidné prostory, kde se můžeme usadit a žít tak klidný život. Jenže při ceně pozemků a nemovitostí si tento luxus nemůže každý dovolit a poté nastává čas na půjčku.

Nikdo se nechce zadlužit, zvlášť v rámci hypotéky, kdy se bance upíšeme na deset a více let. Žít s takovým břemenem rozhodně není pro každého. V takovém případě se ale musíme rozhodnout, zda chceme vlastní poklidné bydlení nebo si užívat finanční nezávislosti. Samozřejmě se bance upíšeme na mnoho let a nepociťujeme tak svobodu, ale všechno má svá pro a proti a bydlení je jednoznačně plus.

Jak bylo již zmíněno půjčit si můžeme hlavně v bance, ale není to samozřejmě pravidlem. Poté co se Česká republika otevřela trhu a jsme spojeni s celým světem existuje také celá řada
nebankovních společností, které půjčky podobného rázu nabízejí. Jediným rozdílem je, že jejich sazba za půjčku tedy úrok je podstatně vyšší. Je to daň za mírnější pravidla pro získání půjčky což vyvažuje riziko společnosti, že půjčuje peníze dlužníkům.
konzultace smlouvy

Je třeba si vždy rozmyslet, zda danou investici opravdu chceme uskutečnit a zda jsme schopni ji splácet. Pokud na půjčku nemáme není rozhodné vhodné se do jejího získání pouštět.